tel: 0048535588813

Żółte tablice – co i jak?

Zółte tablice – inaczej – ..

Co ? Gdzie? Jak? – Mój opis – krótko i po „chłopsku” – z jajem i żartobliwie 🙂

5 dniowe –  niemieckie wywozowe.

Są to tablice, które możemy założyć na wszystko, co jeździ i ma dowód rejestracyjny oraz ważny przegląd techniczny. Takie tablice, możemy kupić w dowolnym urzędzie rejestracyjnym na terenie Niemiec – kosztują różnie i bardzo różnie, załatwia je się szybko i długo, a czasami – nie da się załatwić.. Tutaj nie ma reguły. Różne Zulassungi różnie postępują – czasami trzeba mieć zameldowanie w D, aby tablice zostały wydane, czasami musimy okazać dokumenty, do jakiego auta są nam potrzebne wywozówki.

plakietki ekologiczne

Do czego będą mi potrzebne „” ?? (to niemiecka nazwa tablic 5 dniowych).

Otóż do tymczasowych tablic wywozowych z Niemiec  po zmianie od 01.04.2015 – otrzymujemy dowód rejestracyjny, do którego zostają wpisane dane dane zakupionego pojazdu (przez urząd wydający tablice). Nie ma tutaj znaczenia, co to jest za auto i z jakiego kraju – Belgia? Holandia? – warunek – posiadanie kompletnych dokumentów oraz ważnego przeglądu technicznego – można jeździć po Niemczech i po Polsce. (Uwaga wg stanu na styczeń 2015 – policja Belgijska, Włoska, Austriacka czy Holenderska  – nie toleruje żółtych tablic! – Z uwagi na zmieniające się przepisy niniejszym informujemy, że nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za przepisy wewnętrzne krajów Unii Europejskiej (Włochy, Belgia, Holandia, Francja, ewentualnie inne), dotyczące poruszania się na tablicach czasowych niemieckich tzw. „żółtych”) Nie ma problemu. Możesz jeździć na żółtych „blachach” niemal wszędzie – oczywiście z zieloną kartą i w okresie ważności tablic.

Do tej pory jak mieliśmy już upatrzony jakiś samochód, albo jedziemy niemal pewni, że ja albo kolega, kupi auto- to na niemal 100% będą nam potrzebne tablice wywozowe. I teraz pytanie – czy kupić „” w Niemczech – czy już na granicy?? A co będzie, jak będziemy uganiać się cały dzień za autem – jak już kupimy upragnioną furę – ZONK – zamknięty urząd – tablice do kupienia dopiero jutro, a jak już PIĄTEK – to zapraszają po rejestracje w PONIEDZIAŁEK?? No KOSZMAR normalnie!!  Realnie przed 01.04.2015 można było kupić czyste tablice i wpisać dane kupionego auta osobiście – to już się SKOŃCZYŁO!


Bo musicie wiedzieć, że cześć urzędów wydających tablice, pracuje w godzinach nijak nie dających się zrozumieć.. Np – niektóre urzędy wydające tablice NIE PRACUJĄ w ŚRODY a np w PIĄTKI – pracują do 12tej.. I jak tu coś załatwić?


Dlatego, DROGI kliencie – wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom – oszczędzając Twój cenny czas – oferujemy możliwość wcześniejszego zamówienia  – 5 dniowych tablic wywozowych.  Zamówione wcześniej tablice odbierasz je, jadąc po drodze – w Jędrzychowicach/Zgorzelcu, Słubicach /Świecku.  Już pomijam tu fakt, że w/w tablice, po dopełnieniu formalności – możemy wysłać to Pocztą bądź Kurierem – do uzgodnienia.

CDN- Żółte tablice

– w następnej części – DOPPELKARTE – czyli ubezpieczenie do tablic – co się z czym je..


Doppelkarte – ubezpieczenie do niemieckich tablic 5 dniowych.


Ubezpieczenie - oczywiście wraz z zieloną kartą – jest również doskonałą formą zabezpieczenia się na „wypadek zakupu auta”.

Mając w kieszeni wykupione ubezpieczenie – możemy w ciągu 90 dni od jego aktywacji, wykupić w KAŻDYM urzędzie w Niemczech 5 dniowe tablice (z żółtym paskiem). Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dla ludzi mających trochę więcej czasu, a niekoniecznie planujących zakup samochodu za pierwszym podejściem. Ważne:  takie ubezpieczenie jest imienne i nie można go odstępować innym osobom! Tablice może wykupić tylko i wyłącznie posiadacz ubezpieczania, na którego zostało ono zarejestrowane!

Wbrew powszechnym opiniom, wykupywanie tablic, mając w kieszeni aktywne ubezpieczenie – jest proste, łatwe i bezstresowe. Niestety, wykupywanie tablic bywa czasochłonne i również ma swoje wady, typu zamknięty urząd etc…

CDN………………

Co dają tablice? Co daje ubezpieczenie?  Co jest do czego??  ………………..